بخش اول آزمون های فیزیکی و شیمیایی برای تعیین روانکاری گریس ها منجمله گریس نسوز لیتیم زیپ:
مهمترین آزمون های فیزیکی شیمیائی که برای تعیین خصوصیات روانکاری(تریبولوژیکی) گریس ها و گریس زیپ و به منظور انتخاب گریس متناسب با شرایط کاربرد ضروری هستند.عبارتند از:
۱-بوی گریس(odor):
معمولا هر گریس دارای بوی مشخص است که ناشی از نوع روغن پایه،سفت کننده و مواد افزودنی مصرف شده و یا تحت تاثیر اسانس های مصرفی است.
بوی تند و زننده گریس نشانه کیفیت پائین گریس است که به دلیل استفاده از روغن پایه اکسید شده یا اکسید شدن گریس در معرض دمای بالا و غیر معمول در فرایند تولید گریس بروز می نماید.
۲-ساختار گریس(structure):
ساختار گریس (الیاف کوتاه و بلند) به نوع سفت کننده مواد افزودنی و روغن پایه بستگی دارد.اکثر گریس ها به طور معمول الیاف کوتاه دارند اما برخی نیز مانند گریس چرخ دنده های روباز دارای الیاف بلند هستند.
۳-رنگ گریس(color):
رنگ تایین کننده کیفیت گریس نیست.
رنگ گریس به طور طبیعی با توجه به نوع مواد مصرفی ممکن است کاملا بی رنگ،طلایی،زرد،قهوه ای کم رنگ تا قهوه ای تیره و سیاه باشد.به منظور تولید گریس با رنگ های خاص مانند قرمز،آبی یا سبز از رنگدانه های مناسب استفاده می شود.

گریس نسوز لیتیم زیپ
۴-دانسیته (Density):
نوع و میزان روغن پایه و سفت کننده در تعیین دانسیته گریس موثر است.
گریس های حاوی روغن های معدنی دارای دانسیته ۸/۰ تا ۱ گرم بر سانتیمتر مکعب،گریس های سیلیکونی ۹/۰ تا۳/۱ و برخی گریس های پر فلوئور آلکیل اتر،حتی به دانسیته ۹۵/۱ گرم بر سانتیمتر مکعب نیز می رسند.
۵-نقطه قطره شدن (Drop Point):
نقطه ابری شدن دمایی است که در اثر گرم کردن نمونه گریس در شرایط آزمون از روزنه دستگاه اندازه گیری به صورت قطره جاری می شود.
نقطه قطره شدن تعیین کننده دمای کارکردگریس نیست.اما به طور کلی باید ۳۰تا ۴۰ درجه سانتیگراد بالاتر از حداکثر دمای کارکرد دستگاه باشد.
باید توجه داشت که نقطه ذوب دمائی است که درآن درجه حرارت گریساز حالت نیمه جامد به حالت مایع تغییر می کند.با توجه به نحوه طراحی سیستم های آب بندی در صورتی که دمای کارکرد گریس حتی به مدت کوتاه از نقطه قطره شدن بیشتر شود.نشت خود به خود و شدید را به همراه خواهد داشت.

فروش مستقیم از کارخانه گریس های لیتیم زیپ به سراسر کشور.کیفیت بالا مناسب خودروهای سبک و سنگین#گریس_لیتیوم_زیپ #گریس_لیتیم #گریس_درجه_یک #گریس_کمپلکس_لیتیوم #گریس_نسوز_باکیفیت #گریس_زیپ #گریس_بلبرینگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *