ضدیخ زیپ

در فصل تابستان اگر ما به نکات خاصی توجه نداشته باشیم، ممکن است اسیب جدی به خودرو ما وارد شود.

در ادامه چند نکته مهم درباره این موصوع برای شما اماده کرده ایم. با ما همراه باشید.

 

هرگز ترموستات موتور را در فصل تابستان باز نکنید.

برخلاف عقیده بیش تر تعمیرکاران و رانندگان وجود ترموستات روی موتور در فصل تابستان نیز ضرورت دارد و باعث می شود موتور در ساعلات اولیه صبح و پس از روشن شدن، به سرعت به دمای نرمال برسد و سرد کار نکند.

اگر فکر می کنید وجود ترموستات باعث گرم شدن موتور می شود از سالم بودن آن مطمئن شوید.

سپس بقیه سیستم خنک کاری از جمله رادیاتور، پمپ خنک کاری و تسمه را بررسی و عیب آن را رفع کنید. موتور خودرو در فصل تابستان به زمان کمتری برای گرم شدن نیاز دارد.

 سیستم کولر خودرو را  بررسی کنید

بازدید و سرویس های مربوط به آن مانند شارژ گاز، تعویض تسمه کولر و تعویض فیلتر خشک کن هوای کولر را انجام دهید. با توجه به اینکه روشن بودن کولر، توان زیادی را از موتور می گیرد و باعث ازدیاد دمای موتور و مصرف سوخت می شود، بهتر است از کولر به صورت بهینه استفاده شود.

 

بررسی روغن موتور

در ابتدای فصل تابستان و گرم شدن هوا اگر روغن موتور، جعبه دنده و دیفرانسیل خودروی شما از نوع زمستانه است.  حتما آن را تعویض و از روغن های مناسب فصل یا چهارفصل استفاده کنید.

قبل از اضافه کردن ضد یخ به سیستم خنک کننده از سلامت و کارآیی قسمت های مختلف سیستم خنک کاری مانند ترموستات، پمپ آب، شیلنگ ها و درب رادیاتور مطمئن شوید.

با باز کردن بست اتصال خروجی از ترموستات و شیلنگ لاستیکی بایدتمام مسیر گردش ضد یخ را با آب یا محلول های ویژه شستشو دهید. همچنین بدنه بیرونی رادیاتور باید به وسیله برس پلاستیکی نرم با محلول آب و صابون شسته شود تا عبور هوا از میان پرده های رادیاتور بهتر انجام پذیرد.

 

  انتخاب ضد یخ مناسب

ضد یخ مناسب نقش بسیار مهم و حیاتی در خودرو شما دارد. اگر شما از صد یخ مناسب استفاده نکنید بدون شک خودرو شما آسیب خواهد دید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *