بیش تر هزینه هایی که ما برای خودرو خود صرف می کنیم، به خاطر عدم اشنایی با برخی اصول مهم است. در این مقاله قصد داریم به سراغ چند اصل مهم برویم تا هزینه خودرو شما را کاهش دهیم.

موتور خودروتان را ناگهان و یا با گاز دادن خاموش نکنید.

سیاری از رانندگان موقع خاموش کردن خودرو با چند بار گاز زدن و بالابردن دور موتور اقدام به خاموش نمودن خودرو می نمایند، این کار اشتباهی است که بسیاری تصورشان این است که به نفع موتور تمام می شود ولی این یک اشتباه است که البته در ماشین های کاربراتوری جهت بهتر روشن شدن انجام می شد ولی در ماشینهای انژکتوری چنین کاری به دلیل ماندن مقداری بنزین نسوخته به سوزن انژکتور آسیب وارد کرده و باعث می شود خودرو زمان استارت زدن بد کار کند.

در زمان خاموش کردن ماشین به مدت دو دقیقه ماشین را در حال ثابت و درجا روشن باقی بگذارید و پس از آن سوئیچ را خاموش کنید.

 کیلومتر تسمه تایم را فراموش نکنید

تسمه تایم از جمله مواردی است که باید در هر 60000 کیلومتر تعویض شود، رعایت نکردن این نکته باعث پارگی تسمه شده و در ماشینهای امروزی به این دلیل که در اکثر موتورها تاج موتور صاف می باشد، به سیلندرها و سرسیلندر آسیب جدی وارد شده و خرابی پیستون و سوپاپها را به دنبال دارد؛این موقعی است که اتومبیل شما خاموش شده و به هیچ عنوان روشن نمی شود.

ترجیح این است که در زمانی کمتر از کیلومتر گفته شده تسمه تایم تعویض شود، قیمت یک تسمه تایم در مقابل تعمیر و تعویض قطعات موتوری و سیلندر بسیار کمتر است، بنابراین بهترین شرایط زمانی است که ایمنی خودروتان را حفظ کنید.

نکات بسیار زیاد و مهمی درباره تعمیرات خودرو و نگهداری آن هست که باید بدانید، اگر به دنبال این هستید که بهترین شرایط را به لحاظ هزینه های جاری خودرو داشته باشید و هزینه روحی و مادی بابت خرابی آن پرداخت نکنید بهتر است در دوره های آموزشی خودرو شرکت کنید تا تمامی آنچه باید را بدانید.

داشتن یک خودرو امروزی اگر با شرایط و اصول تعمیراتی آن آشنا نباشید ممکن است بار سنگین مالی و یا روحی را برایتان ایجاد کند، گذشته از این که پول شما صرف کاری ناخواسته می شود، مدت زمانی که شما باید بدون آن سر کنید از دیگر شرایط آزاردهنده تر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *